بهینه سازی تصاویر وردپرس

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

WP Smush

یکی از بهترین راه هایی که می توان حجم تصاویر سایت وردپرسی را کاهش داده و سرعت بارگذاری سایت را افزایش داد استفاده از افزونه های فشرده سازی تصویر است. در این مقاله به آموزش افزونه WP Smush که یکی از افزونه های قدرتمند وردپرس برای بهینه سازی تصویر است، می پردازیم.

تصاویر، وب سایت وردپرسی شما را زیبا و جذاب می کنند. اما همین تصاویر اگر برای استفاده در وب سایت بهینه سازی نشده باشند، می توانند تأثیر بدی در عملکرد سایت شما گذاشته و سرعت بارگذاری آن را کاهش دهند. همانطور که می دانید سرعت بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها است. به همین دلیل فشرده سازی تصویر یکی از کارهایی است که برای سئو سایت الزامی بوده و افزونه های فشرده سازی تصویر از جمله افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

فشرده سازی تصویر یکی از مهمترین کارهایی است که باید به صورت مرتب بر روی تصاویر صورت گیرد. خوشبختانه مجموعه ای از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وجود دارند که تصاویر سایت وردپرسی شما را پردازش کرده و آنها را برای استفاده در وب بهینه سازی می کنند. افزونه WP Smush یکی از این افزونه ها است.

WP Smush افزونه ای است که به شما امکان بهینه سازی تصاویر سایت تان بدون تغییر دادن کیفیت آنها را می دهد. کار با این افزونه بسیار راحت است و به محض آپلود تصاویر، آنها را بهینه و فشرده سازی می کند. افزونه WP Smush ساده ترین و آسان ترین روش برای فشرده سازی تصاویر و بالا بردن عملکرد وب سایت برای مبتدی ها است.

برخی از ویژگی های اصلی این افزونه عبارتند از:

  • افزونه WP Smush توسط تیم وردپرس در WPMU Dev توسعه داده شده است. بنابراین قابلیت اطمینان بسیار بالایی دارد.
  • داده های بدون استفاده را بدون تأثیر گذاری بر کیفیت تصویر از بین می برد.
  • فشرده سازی فله تصاویر قبلی وب سایت به صورت یکباره. این افزونه می تواند تا ۵۰ تصویر را به یکباره فشرده سازی کند.
  • فشرده سازی خودکار تصاویر به محض آپلود کردن در سایت. این بهینه سازی در پشت صحنه انجام می گیرد و کار شما را سرعت می بخشد. لازم نیست صبر کنید تا فشرده سازی تصویر قبلی تمام شود تا تصویر بعدی را آپلود کنید.
  • این افزونه کاملاً رایگان است و می توانید تصاویر نامحدودی را با آن فشرده سازی کنید.
  • شناسایی خودکار تصاویر با اندازه نادرست و تصاویری که تأثیر بدی بر عملکرد وب سایت دارند.
  • سازگار بودن با Woocommerce، WPML، WP Retina 2X، WP Offload S3 و غیره
  • اندازه تصاویری که این افزونه می تواند فشرده سازی کند محدود به ۱MB است. اگر می خواهید تصاویر با اندازه بزرگتر را نیز فشرده سازی کنید باید نسخه Pro آن را خریداری نمایید.
526 بازدید